Skip to main content

Informujemy, iz podczas bankietu koronacyjnego Miss Egzotica International  (19 listopada, godz. 19.00 w Złotych Tarasach w Warszawie, bankiet w kasynie w Mariocie od godz. ok. 22.00), odbędzie się charytatywna aukcja masek wykonanych w Malawii.

Całkowity dochód ze sprzedaży masek będzie przeznaczony na zakup Mobilnej Maszyny Solarnej do Uzdatniania Wody. Prosimy o wsparcie dla ludności afrykańskiej i  wzięcie czynnego udzialu w aukcji.

Malawi to kraj w południowo-wschodniej Afryce. Piękny kraj nad bardzo czystym jeziorem o tej samej nazwie. Malawijczycy mówiąc o swojej ojczyźnie używają określenia „Gorące Serce Afryki”. Rzeczywiście, serdeczna gościnność, otwartość i prostolinijność mieszkańców Malawi, jednego z najbiedniejszych państw świata, znana jest szeroko w Afryce. Nasze Stowarzyszenie pragnie by Malawi oraz jego kultura były lepiej znane w całej Europie. Realizując ten cel, chcemy jednocześnie pomóc Malawijczykom, głównie w zakresie działań edukacyjnych oraz w niezwykle ważnych kwestiach związanych z uzdatnianiem wody.

W tym katalogu prezentujemy rzeźby oraz piękne przedmioty użytkowe, które pochodzą wyłącznie z Malawi. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na budowę Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego w Nkhata Bay oraz na zakup Mobilnego Systemu Solarnego do Uzdatniania Wody. Liczymy na Państwa hojny gest, a tym samym na wsparcie naszych działań.

W imieniu Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Malawijskiej „POMÓŻ AFRYCE”

prezes Bogdan Marcinkowski