Skip to main content

Laureatki:

Miss Egzotica 2023 – Sinqobile Mpofu z Zimbabwe

I wicemiss – Becca Olajumoke z Nigerii

II wicemiss Carole Madjioudal z Czadu

10 września 2023 w Warszawie w Blue City odbyła się 11. edycja Festiwalu Tolerancji Miss Egzotica.  Całość zorganizowana w stylu Barbie. Łącznie w finałach wzięło już udział 150 dziewcząt. Wszystkie te piękne dziewczęta mieszkają w Polsce. W dotychczasowych edycjach pojawiło się 76 reprezentantek Afryki, 24 reprezentantki Azji, 11 dziewcząt z Ameryki Południowej i Środkowej, 25 z Europy, z Bliskiego Wschodu: 14. W tym roku mieliśmy reprezentantki: Białorusi, Etiopii, Nigerii, Tajlandii, Wenezueli, Zimbabwe, Wybrzeże Kości Słoniowej a także Ambasadorki z krajów, do tej pory nie reprezentowanych w naszym projekcie – finalistki z Czadu,  Mauretanii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Finalistki Miss Egzotica 2023

Marie Kenisha Pryciak – Mauritius
Lattiya Myszewska – Thailand
Josmary Bohorquez –  Venezuela
Vitalina Basatskaya – Belarus
Louizer Oguamanam – Nigeria-Zimbabwe
Sinqobile Mpofu – Zimbabwe
Natalie Kaondera – Zimbabwe
Yanet Abrha – Ethiopia
Olajumoke Becca – Nigeria
Madjioudal Carole – Chad
Tadiwa Machuwe –  Zimbabwe
Nicol Sankara – Ivory Coast
Tanatswa Micaela Zhou – Zimbabwe
Ruvimbo Maodzeka – Zimbabwe

Projekt Miss Egzotica International jest skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów, lub których przynajmniej jedno z rodziców jest cudzoziemcem. Projekt pokazuje Polskę jako kraj atrakcyjny pod względem gospodarczym, inwestycyjnym, edukacyjnym. Uzmysławia, że Polacy reprezentują nie tylko słowiański typ urody. Ambasadorami naszego projektu są min. Patrycja Kazadii, Aleksandra Szwed, Omenna Mensah, Mariusz Pudzianowski, Robert Burneika, Weronika Marczuk, Michał Piróg.

Dziewczęta zaprezentowały się w 4 wyjściach: w wyjściu „Pasieki Sadowskich” przebrane w różowe stroje pszczelarskie, w sukniach Piotra Ciepał, Agnieszki Suchockiej, strojach kąpielowych. Wszystkie wyglądały przepięknie, barbiowo.

Podczas finału Festiwalu Tolerancji Miss Egzotica zostały przyznany Medal Solidarności Kulturowej. Medal jest wyrazem uznania i podziękowania za zaangażowanie w  rozwój kontaktów i współpracy między społeczeństwami, narodami, rasami. Za szerzenie wśród społeczeństw wiedzy na temat innych krajów i kultur, za likwidację uprzedzeń wobec mniejszości, przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności ze względu na religię,  kolor skóry, światopogląd, narodowość. Za działalność w zakresie dobroczynności.

Laureatami Medalu Solidarności Kulturowej  zostali: Arkadiusz Sadowski, Robert Burneika, Centrum Handlowe Blue City, w którego imieniu medal odebrał Krzysztof Sajnóg.

Wielkie gratulacje i podziękowania dla Wszystkich Finalistek i Laureatów!