Skip to main content

Zapraszamy dziennikarzy, przedstawicieli mediów na konferencję, podczas której zostanie przedstawiona reprezentantka Polski w konkursie Miss Earth 2015 (finał Miss Earth: 5.12.2015 Wiedeń).
W tym roku Polska świętuje 26 tą rocznicę wolnych wyborów, wolności, demokracji, wielkich zmian. Ten rok jest rokiem wyborów. Mamy nowego Prezydenta, wkrótce nowy Parlament. 26 lat temu skończył się w Polsce komunizm. Polska zrzuciła żelazną kurtynę. Kurtynę propagandy i hipokryzji. Chcemy wysłać jasny sygnał w świat, że pragniemy być krajem bez uprzedzeń. Polskie społeczeństwo jest różnorodne, kolorowe, wyjątkowe pod wieloma względami. Musimy respektować i szanować innych. Od 2015 roku delegatka na Miss Earth będzie wyłaniana spośród Ambasadorek Miss Egzotica. Po raz pierwszy w historii Polskę na arenie światowej będzie reprezentować dziewczyna o niesłowiańskim wyglądzie. Niech to będzie Wiatr Zmian, który uwolni nasze umysły od stereotypów, awersji, wrogości, antypatii, uprzedzeń. Miejsce konferencji jest również symboliczne: Plac Żelaznej Bramy – Pałac Lubomirskich – obecna siedziba Business Centre Club – scena doniosłych spotkań, konferencji, wywiadów, seminariów, debat, dyskusji, posiedzeń, rad, komisji. Podkreślamy potrzebę przeprowadzania w Polsce projektów mających na celu walkę z rasizmem, nietolerancją, nierównością i niesprawiedliwością. Szacunek do różnorodności, do środowiska jest niezbędnym czynnikiem akceptacji społecznej, pokoju i światowego porządku.

Hasło konferencji: Wybieram Polskę.

Konferencja:
Termin: 24.09.2015 (czwartek), godz. 10.00.
Miejsce: Warszawa, Plac Żelaznej Bramy 10, Pałac Lubomirskich, siedziba Business Centre Club
wybieram-Polske
Filipiński konkurs Miss Earth – Miss Ziemi jest zbieżny z założeniami i ideologią propagowanymi przez projekt Miss Egzotica. Miss Earth stanowi właściwą platformę kontynuacji przesłania Miss Egzotica, jakim są walka z uprzedzeniami, rasizmem, promowanie postaw proekologicznych, dbałość o środowisko naturalne, promocja Polski na arenie międzynarodowej.

Miss Earth (pol. Miss Ziemi) – trzeci co do wielkości międzynarodowy konkurs piękności na świecie, odbywający się od 2001 na Filipinach.

Akredytacje: biuro@missegzotica.pl