Skip to main content

Finał Miss Egzotica International 2009
Laureatki:
Miss Egzotica International 2009: Sara Kagize Ntibansiga
I wicemiss Miss Egzotica International: YU-Chieh Cao
II wicemiss Miss Egzotica International: Marlena Montole

Finał Miss Egzotica International 2009 za nami! Konkurs egzotycznych piękności zgromadził na plaży w Kołobrzegu widzów podziwiających urodę i grację Ambasadorek Miss Egzotica International. Nie tylko występy dziewcząt, ale już sama ich obecność wzbudzała sensację na bałtyckiej plaży…

Dziewczęta cierpliwie i z uśmiechem pozowały do zdjęć, których końca nie było widać…  Podczas finału swoje wdzięki prezentowały reprezentantki Nigerii, Kongo, Maroko, Tanzanii,  Armenii, Mongolii, Tajwanu… Jury w skład, którego wchodzili przedstawiciele władz miasta,  organizatorzy konkursów z cyklu Miss Polonia, firmy Showbiz Models, świata biznesu i polityki, oceniało występy dziewcząt w strojach kąpielowych, sportowych, letnich… Ambasadorki przyznały, iż po raz pierwszy mają okazję zobaczyć Bałtyk a Polska jest dla nich krajem egzotycznym. Mimo zmiennej pogody publiczność dopisała. Dziewczęta były zachwycone życzliwością i zainteresowaniem jakim zostały obdarzone przez zgromadzoną publiczność. Dekoracji laureatek dokonał Pan Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.
Prowadzącą występ finałowy była Serafina Ogończyk-Mąkowska, która towarzyszyła dziewczętom podczas eliminacji, przygotowań, konferencji, sesji zdjęciowych aż do koronacji…

Finał w Kołobrzegu poprzedzony był wielkim bankietem przedkoronacyjnym w Poznaniu, podczas którego Ambasadorki Miss Egzotica International zostały oficjalnie przedstawione mediom oraz zaproszonych gościom.

Laureatką konkursu została reprezentantka Tanzanii: Sara Kagize Ntibansiga, wzrost: 167cm, uczennica Liceum, Miejsce ur: Kraków. Zainteresowania: moda, podróże, języki obce, muzyka, fotografia. Znajomość języka angielskiego, hiszpańskiego. Ulubiona książka „Spalona Żywcem” – Souad.

I wicemiss Egzotica 2009
YU-Chieh Cao: 23 lata; 174cm wzrostu. Cao pracuje jako tłumacz.
Biegle włada językiem chińskim i angielskim. Urodziła się w  Taipei na Tajwanie.
Do Polski przyjechała pół roku temu. Interesuje sie sztuką, modą, malowaniem, fotografią, podróżami. Obecnie mieszka w Poznaniu, gdzie jak mówi czuje sie bardzo dobrze i ma wielu przyjaciół.

II wicemiss
Marlene Montole: 23 lata, 183 cm wzrostu. Urodziła się  w Brazzaville w Kongo. Do Polski przyjechała 4 lata temu na studia. Studiuje Finanse i Bankowość w Łodzi / Uniwersytet Łódzki/
Biegle posługuje się językiem francuskim i polskim.  Zapytana o wrażenia z Polski , odpowiada ‘ zimno’;). Jako ulubione zajęcie podaje liczenie pieniędzy i z tym chciałaby łączyć swoją przyszłość. Chciałaby zamieszkać w Warszawie.