Skip to main content

Tajemnica sukcesu Miss Egzotica!
Miss Egzotica 2015- Zuzanna Hoang Xuan, Wietnam. I runner up – Divine Kitenge, Kongo; II runner up – Karolina Topka, Etiopia; Miss Tolerancji-Oliwia Sitoi – Mozambik; Gratulacje dla Wszystkich Ambasadorek!
64341_906218426077520_503749666683952013_n
Osi, Marczuk, Mensah, Burneika, Prońko, Łącz, Rembiszewski, Milowicz, Kalata…to tylko niektóre nazwiska, osób które pojawiły się na finale Miss Egzotica 2015.
W okresie, gdy powszechnie znane nam, konkursy piękności chylą się ku upadkowi, projekt Miss Egzotica z każdym rokiem nabiera rozpędu. W czym tkwi sukces przedsięwzięcia? Impreza na stałe wpisała się już w coroczne kalendarium wydarzeń o wydźwięku ogólnopolskim. Projekt gromadzi znaczące grono znamienitych gości, przedstawicieli ambasad, firm partnerskich, mediów, przedstawicieli świata biznesu, kultury, sceny, sportu. Wśród Ambasadorów Miss Egzotica, aktywnie włączających się w realizacje projektu, znajdujemy takie osoby jak: Mariusz Pudzianowski, Anna Kalata, Omenaa Mensah, Patrycja Kazadi, Aleksandra Szwed, Davina Revees, Ene Onoug. Do powyższego grona podczas sobotniej gali dołączył Robert Burneika, Osi Ugonoh oraz Weronika Marczuk. W tegorocznej edycji wzięły udział reprezentantki Litwy, Kongo, Ghany, Mongolii, Etiopii, Wietnamu, Armenii, Nigerii, Sudanu, Ukrainy, Wietnamu i Mozambiku. Najmłodsza z uczestniczek to 12-to letnia Matylda, która stała się głosem młodego pokolenia Miss Egzotica. Matylda wyszła także w charytatywnym pokazie z najmłodszymi uczestnikami gali – w pokazie Kolorowych Dzieci z Omenaa Foundation. Ambasadorki występowały, już po raz kolejny, także podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu na której laureatem Złotej Statuetki BCC był Pan Prezydent Bronisław Komorowski. Finał poprowadziły,tradycyjnie, w dynamiczny i profesjonalny sposób Serafina Ogończyk-Mąkowska (prezes ME) oraz Omenaa Mensah.
Przesłaniem projektu jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata. Szerzenie szeroko rozumianej Tolerancji. Wśród gości można było zobaczyć Ambasadorki, które występowały na scenie w poprzednich edycjach. Jak widać dalej utożsamiają się z projektem. Podczas zgrupowania w Warsaw Plaza Hotel, nawiązały się autentyczne przyjaźnie. Na scenie zobaczyliśmy także Angelike Anozie, ubiegłoroczną uczestniczkę finału, która elektryzującym głosem, zaśpiewała swój premierowy utwór. Wśród jurorów rozpoznaliśmy takie osoby jak Krystyna Prońko, Laura Łącz, Ryszard Rembiszewski i wielu innych wspaniałych ludzi. Dziewczęta prezentowały się w kolekcji Vito Vergelis oraz sportowej kolekcji Miss Egzotica z cyklu Be Trendy For a Good Purpose. Linia Miss Egzotica Sport, to rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie wygodę i aktywny tryb życia. Kolekcja opiera się o nowoczesny i bardzo kobiecy design, który utrzymany jest w stylistce sportowej elegancji. Krawiecki kunszt, dbałość o detale i perfekcja formy odzieży Miss Egzotica spotkały się z uznaniem kobiet biznesu, polityki, telewizji i sztuki. Gadżety Miss Egzotica z chwytliwym i wymownym hasłem „I’m Polish and I’m Black’, jako wyraz solidarności z ideą projektu, były widoczne na nadgarstkach dziennikarzy, celebrytów, organizatorów i Ambasadorek. Oprócz Angeliki na scenie wystąpił także polsko-kubański duet D.J. Junior&Sarin. Całość finału była rejestrowana przez telewizję, reportaże będzie można zobaczyć w najbliższym Dzień Dobry TVN. W tym roku został przyznany, po raz pierwszy, tytuł Miss Tolerancji. Został przyznany, po przeczytaniu przez wytypowany skład jury, prac dziewcząt na temat sposobów walki z nietolerancją w Polsce. Ponadto dziewczęta także głosowały wskazując koleżankę, która ich zdaniem była najmilsza, najbardziej przyjazna, ugodowa, tolerancyjna.

Gratulujemy organizatorom konsekwentnego prowadzenia działań poprzedzających finał, budowania marki, rozwijania projektu we właściwym kierunku, przyczyniania się do zwiększenia świadomości Polaków w konfrontacji z różnorodnością i odmiennością. Uświadamiania, że Polska to atrakcyjny pod względem gospodarczym, edukacyjnym, klimatycznym i wieloma innym względami kraj. Według wielu pomysł projektu to Strzał w Dziesiątkę.

Lauretkami Miss Egzotica 2015 zostały:

Miss Egzotica 2015: Zuzanna Hoang Xuan

I runner up: Divine Kitenge
II runner up: Karolina Topka
Miss Tolerancji Miss Egzotica 2015: Oliwia Sitoi