Skip to main content

Podczas uroczystej gali w Warszawie, finału Festiwalu Tolerancji Miss Egzotica 20022 zostały przyznane Medale Solidarności Kulturowej.   Medal jest wyrazem uznania i podziękowania za zaangażowanie w rozwój kontaktów i współpracy między społeczeństwami, narodami i rasami. 
 Za szerzenie wśród społeczeństw wiedzy na temat innych krajów i kultur, za likwidację uprzedzeń wobec mniejszości, przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności ze względu na religię,  kolor skóry, światopogląd i narodowość.  Za działalność w zakresie dobroczynności.

Laureatami Medalu Solidarności Kulturowej zostali: 

Boaz Harpaz – Urodzony w Izraelu. Potomek drugiego pokolenia ocalałego z Holokaustu z Rumunii. Jest rezerwowym oficerem izraelskiego wywiadu, doradcą ds. bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa wielu rządów oraz właścicielem Picksec International Group. Od 15 lat mieszka we Włoszech i w Izraelu. Członek zarządu Helping Hand Global Forum,  ambasador pokoju Powszechnej Rady Pokoju ds. Praw Człowieka i Dialogu Międzywyznaniowego.

Andrzej Gąsiorowski – Urodzony w Polsce. W 1991 roku Andrzej wraz z rodziną wyemigrował do Izraela. Dr Andre Gąsiorowski jest lekarzem medycyny, biznesmenem, filantropem, osobą publiczną, muzykiem, producentem filmowym. Jest współzałożycielem, i przewodniczącym Koalicji Helping Hand w Izraelu oraz Helping Hand Global Forum. Helping Hand Global Forum reprezentuje ponad 50 000 ocalałych z Holokaustu mieszkających w Izraelu i jest powiązane z ponad 250 międzynarodowymi organizacjami partnerskimi, które działają w 180 krajach na całym świecie. dr Andre Gąsiorowski jest Ambasadorem Pokoju Powszechnej Rady Pokojowej ds. Praw Człowieka i Dialogu Międzywyznaniowego, członkiem Prezydium Stowarzyszenia Weteranów II Wojny Światowej w Izraelu, członkiem Lobby Parlamentarnego w Knesecie, wielokrotnie nagrodzony w izraelskiem Knesecie za wsparcie dla ocalałych z Holokaustu i weteranów II wojny światowej mieszkających w Izraelu. W działalności biznesowej jest kierownikiem wykonawczym i operacyjnym zaangażowanym w różnorodne projekty na Bliskim i Dalekim Wschodzie oraz w Afryce, głównie w energetyce, zaawansowanych technologiach, rozwoju infrastruktury przemysłowej i komunalnej oraz produkcjach medialnych.

Ahmed Obaid AlMansoori – Urodzony w Dubaju, założyciel Strategists Centre w Dubaju, think tanku skupionego na sprawach geopolitycznych Bliskiego Wschodu, dyrektor zarządzający Al-Mansoori Consultancy, która świadczy usługi doradcze dla rządów, organizacji pozarządowych i prywatnych korporacji. Założyciel Muzeów Skrzyżowania Cywilizacji, założyciel Pierwszej Galerii Pamięci o Holokauście w świecie arabskim i islamskim. Pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Dubaju, wiceprzewodniczącego i dyrektora generalnego Emirates Institution for Advanced Science & Space Technology (EIAST), zastępcy przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych, Planowania, Ropy Naftowej i Zasobów Mineralnych, Rolnictwa i Rybołówstwa, przewodniczący ds. Islamu, fundacji i infrastruktury publicznej,

Paweł Mordziński –  filantrop, działacz społeczności lokalnej z Płocka, laureat tegorocznej nagrody Człowiek z sercem na dłoni, laureat medalu Jordana za pomoc potrzebującym.

Amnon Shiboleth – Amnon Shiboleth urodzony się  w Hajfie w Izraelu.
Amnon Shiboleth wraz ze swoim partnerem Richardem Robertsem założyli w 1973 roku kancelarię Shibolet & co w Tel Awiwie, jedną z wiodących międzynarodowych firm prawniczych w Izraelu, zatrudniającą ponad 300 prawników, aw 1976 roku kancelarię Shiboleth LLP w Nowym Jorku. Jest także prezesem zarządu Blue City, oraz Vila Metro, obu zlokalizowanych w Warszawie. Jest także największym udziałowcem firmy Tomcar USA, produkującej samochody elektryczne i inne samochody terenowe, zlokalizowanej w Arizonie w USA. Jest również członkiem zarządu wielu podmiotów w różnych jurysdykcjach: USA, Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Filipinach i innych. Przedsiębiorca, inwestor działający w trzech jurysdykcjach: polskiej, izraelskiej i amerykańskiej. Prawnik, partner jednej z największych kancelarii prawnych w Izraelu – Shiboleth & Co., posiadającej biura w Tel Awiwie, Nowym Jorku i Szanghaju. Reprezentował interesy m.in. Michaela Jacksona.