Skip to main content

Miss Egzotica International 2013 wybrana!!! Została nią Nina Kozieradzka Muteba – Zambia.
Laureatkami zostały:
Miss Egzotica International 2013: Nina Elis Kozieradzka Muteba
Miss Egzotica 2013 I st runner up: Lenka Tvrzowa
Miss Egzotica 2013 II nd runner up: Marta Jaoko
Miss Egzotica of The Blue City Audience: Maria Noemi Limo

Skład jury był równie interesujący co sama oprawa. Przewodniczącym jury był – uwaga! – Mariusz Pudzianowski – były strongman, mistrz świata. Obok niego w jury zasiedli min. Radosław Majdan, Robert Leszczyński, Alvin Gajadhur. Wśród gości widoczni byli reprezentanci krajów Afrykańskich, przedstawiciele bardzo licznie przybyłych mediów, biznesu, samorządów. Prowadzącymi uroczystość były Serafina Ogończyk-Mąkowska oraz Omenaa Mensah.

Za przychylność idei i przesłaniu projektu Miss Egzotica zostały przyznane statuetki Miss Egzotica Ambassador. Otrzymali je Ene Onuh (Miss Nigerii, projektantka), Byron Cox (amerykański tancerz), Mariusz Pudzianowski. Uzasadnienie przyznania statuetki ostatniemu z wyróżnionych było rzeczowe i stawiające sportowca w nowym, bardzo pozytywnym dla jego wizerunku świetle.
Jak się okazuje Galeria Blue City to doskonale miejsce do przeprowadzenia eleganckiego wydarzenia! Ustawione dla zaproszonych gości krzesła obleczone w wytworne pokrowce, panie w wieczorowych sukniach, panowie w garniturach… Piękne dziewczęta, z Zambii, Senegalu, Meksyku, Kuby, Japonii, Kenii, mieszkające w Polsce , w harmonijnych układach choreograficznych przygotowanych przez YouYę (Annę Jujkę) prezentowały publiczności stroje z kolekcji Miss Egzotica by Desperado, kolekcje afrykańskiej projektantki Ene Onuh, bieliznę Agio Milano. Na scenie pojawił się także znakomity tancerz ze Stanów Zjednoczonych Byron Cox. K.A.S.A. Krzysztof Kasowski w asyście pięknych egzotycznych tancerek zaśpiewał swoje największe hity: Macho i Najpiękniejsza. Brazylijska Revia Miss Egzotica As Belezas do Brazil, w której tańczą ambasadorki Miss Egzotica International, min. panująca do niedawna jeszcze Miss Egzotica – Jacky Maina z Kenii wypełniła barwami i egzotyczną energia całą przestrzeń. Feeria kolorów, dźwięków, osobowości wciągała i zachwycała. Goście bawili się do rana w Klubie Lucid, gdzie dla wszystkich dziewcząt i gości zaśpiewała Elis – Ambasadorka z Kuby.

Przesłaniem projektu jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata. Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dziękujemy wszystkim Dziewczętom, Uczestnikom, Jurorom, Gościom.

Fotorelacja- fot. Rafał Barszczewski z wyborów również dostępna > tutaj <


WP.PL | Andrzej Hulimka – źródło: wp.pl